Vizes nyolcas

Aktuális

A tények és a lényeg a V8 Fitness-szel kapcsolatban

Az AquaPalace Kft. közleménye

A fitnesztermet működtető Work Solar Hungaria Kft. 2024 január elseje óta jogcím nélküli bérlő. A V8 épületében úgy működött az utóbbi időben egy hatálytalan szerződésmódosításra hivatkozva, hogy már vízdíjat, villanyszámlát, és a sok évvel ezelőtt, az előző uszodavezetés idején megállapított – az önkormányzat számára rendkívül előnytelen – alacsony használati díjat sem fizeti. A kiürítési eljárás a céggel szemben megkezdődött. Az önkormányzat és a V8 vezetésének célja, hogy a fitneszszolgáltatás újra jogszerűen, a város érdekeivel összhangban a vendégek és trénerek megelégedésére, jó színvonalon működjön tovább az uszoda emeleti részén. 

Az előzményekről a szentendreiek többször is olvashattak. Legutóbb idén júniusban arról adott hírt az önkormányzat hivatalos oldalán, hogy a Budapest Környéki Törvényszék jogerős bírósági ítéletét a Kúria megerősítette egy felülvizsgálati eljárás keretében: eszerint az Aquapalace Kft. és a Work Solar Hungária Kft. között 2020. június 30-án kötött bérleti szerződés módosítás hatálytalan. Vagyis már az aláíráskor sem lépett hatályba, mert a szerződésmódosításhoz Szentendre város képviselő-testületének hozzájárulására lett volna szükség.

Miért indított pert az önkormányzat?

  • Az önkormányzat egyebek mellett a szerződésmódosítás hatálytalanságának megállapítását kérte a bíróságtól.
  • A Budapest Környéki Törvényszék jogerős ítéletében  megállapította, hogy a 2020. június 30. napján létrejött szerződésmódosítás hatálytalan.
  • Az alperes Work Solar Hungária Kft. kúriai felülvizsgálatot kezdeményezett.
  • A Kúria helyben hagyta a Budapest Környéki Törvényszék másodfokú ítéletét, amely szerint a szerződésmódosítás hatálytalan, mert a harmadik személy (önkormányzati képviselőtestület) jóváhagyásától függő szerződések csak akkor lépnek hatályba, ha a testület jóvá is hagyja. Ilyen jóváhagyást azonban a képviselő-testület nem adott sem a szerződésmódosítás megkötésekor, sem utólag, amikor tudomására jutott a módosítás.

A perben egyértelműen bizonyítást nyert, hogy a módosítás már az aláíráskor sem lépett hatályba, erre a következtetésre jutott a Kúria is. Bírósági úton további jogorvoslatra nincs lehetőség. Így az eredeti bérleti szerződése lejártát követően a Work Solar Hungária Kft. jogcím nélkül használja a korábbi bérleményét.

Időközben a bérlemény kiürítésére irányuló eljárás is megindult, amit szintén bíróság fog elrendelni. A Work Solar Kft.-nek a bérleti szerződés lejártakor, vagyis 2023. december 31-én kellett volna elhagynia a helyiséget, de a bérbeadó által a perek miatt adott utolsó határidőt (2025. július 1.) sem tartotta be.

Jelenleg a V8 Uszodában részleges vízvezeték karbantartási munkálatok zajlanak az épület egyes részein, valamint almérőket szerelnek be az épületben, a Work Solar ezért jelenleg – a közösségi médiában közzétett tájékoztatásuk szerint „ideiglenesen” – nem üzemel.

A Fitness-terem működtetésére egyébként pályázatot írt ki a V8 Uszoda, amely sikeresen le is zárult, ám mindaddig nem tud az új bérlő megnyitni a nagyközönség előtt, ameddig a jogcím nélküli használó el nem hagyja a helyiséget. Végrehajtást pedig csak a kiürítés elrendelését követően lehet kezdeményezni.

A tények és a lényeg a V8 Fitness-szel kapcsolatban